CFDs – kontrakty pro rozdíl

CFDs

CFD (contract for diference) je kontrakt (smlouva) definovaný jako souhlas k výměně rozdílu mezi otevírací a zavírací cenou finančního instrumentu obchodovaného podkladového aktiva – akcie, indexy, komodity online. CFD je velmi účinný, efektivní, finanční instrument, derivát na světové akcie online, prestižní akciové indexy online, komodity futures (Gold, Silver, Crude oil, Natural gas, Soy beans a další). Podobně jako u komoditních futures, indexů a u obchodování akcie na margin (zálohu), je CFD účinným přístupem k účasti na trhu. Lze stejně jednoduše prodat online akcie, komodity futures akciový index nebo jistinu, jako je koupit. Obchodníci vnímaji CFD akcie, indexy, komodity online investiční produkt jako progresívní přístup k účasti na trhu.

CFDs poskytují obchodníkům dvě hlavní výhody. Tou první je finanční páka, díky které můžete kontrolovat mnohem vyšší hodnotu, než činí vaše investice. Druhou významnou výhodou je možnost kromě obchodů na vzestup ceny provádět také obchody na pokles ceny. Při klasickém obchodování s akciemi mnohdy není snadné zapůjčit si akcie a udělat tzv. short sell. U CFDs v tomto žádný problém není. V očekávání poklesu ceny prostě prodáte a jakmile cena klesne, nakoupíte zpět a uzavřete tak obchod.

Hlavním rozdílem je, že kontrakty CFDs byly vytvořeny pro spekulanty a nejsou nikdy dodány či drženy.

Máte však stejné možnosti vytvoření zisku. Tímto instrumentem si také někteří obchodníci s akciemi mohou za málo peněz zabezpečit své pozice.

CFDs byly zkonstruovány pro ty investory, jejichž zájmem je profitovat pouze na cenových pohybech podkladového aktiva. Tito investoři tak nevyžadují žádná práva vlastnictví.

CFD kontrakt je z časového hlediska neomezený. Lze jej tudíž držet tak dlouho, jak investor uzná za vhodné.

Výhody CFDs

v některých jurisdikcích, například ve Velké Británii je obchodování s akciemi zatíženo speciální daní (stamp duty). Vzhledem ke skutečnosti, že při obchodech se CFDs nedochází ke změně majitele akcií, není toto obchodování danou daní zatíženo.

  • CFD pro akcie, indexy, komodity futures umožňují investorovi leverage investic až 10x větší, než za normálních okolností. Pro agresivní, riskující investory je možnost leverage investic základní výhodou produktu. Samozřejmě, že čím vyšší je úroveň leverage, tím vyšší je riziko ztráty nebo výdělku. Investoři tedy mají jasno o rozdílu mezi tradičním obchodováním s akciemi a CFD investováním.
    CFD trh pro akcie, indexy, komodity futures je elektronický, nevyžaduje papírování, jako akciové certifikáty, převodové formuláře a poplatky za správu. Na rozdíl od mnoha mezinárodních akciových trhů, které stále požadují po investorovi kupy papírů, aby mohl vyúčtovat jakékoli držení akcií na burze, obchodování s CFD je účinné a rychlé.
    Velmi nízké požadavky na margin. Hodnotu svých kontraktů můžete kontrolovat s velmi nízkými marginy, které jsou pro některé komodity až 10x nižší, než u klasických futures! To znamená, že s nižším operativním kapitálem ve výši 500,- USD obchodujete i tak atraktivní komodity futures, jako je zlato, ropa, plyn nebo indexy (DIJA, S&P500 a další)!

Leave a comment

Your email address will not be published.

*